Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun

Bize Danışın

Her türlü konuda bize yazabilirsiniz. İlgili departmanımız en kısa sürede size dönüş yapacaktır.

Şimdi Sor

Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun

Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun

Aziz Türk Milletimiz, her türlü imkânsızlığa rağmen hürriyet ve istiklal aşkıyla bağımsızlığına kavuşabilmek için giriştiği milli mücadelesini; elde ettiği zaferin ardından cumhuriyetle taçlandırdı. Bu şanlı zafer hiç şüphesiz ki milletimizin birlik ve beraberliğinin en önemli tezahürü olmuştur.

99.'ncu yıl dönümünü büyük bir gurur, coşku ve heyecanla kutladığımız Cumhuriyet'in ilanı, tarihte eşine ender rastlanan bir azim ve iradenin göstergesi olmuştur.

Bu toprakları bize vatan kılan Kahraman Ordumuzun bizlere bıraktığı Türkiye Cumhuriyeti, bir asıra yaklaşan bağımsızlık yolculuğunda giderek büyüyen ekonomisi, eğitim, bilim, kültür alanındaki atılımları ile dünyanın yükselen güçlü ülkeleri arasındaki yerini alarak önemli mesafeler kat etmiştir.  

Kuzey Koleji Öğretmenleri,öğrencileri ve Kuzey ailesi olarak bizler de geleceğimizin teminatı olan yavrularımızı hayata en iyi şekilde hazırlamak için belirlediğimiz stratejiler doğrultusunda tüm paydaşlarımızla birlikte var gücümüzle çalışıyoruz. Ülkemizin geleceğinde söz sahibi olacak çocuklarımız ve gençlerimiz bizlere emanet. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz." sözünde bahsettiği bugünün çocukları gelecekte çalışmaya, üretmeye ve yeni nesiller yetiştirmeye devam edecek.

Her yılında geleceğe büyük bir ümit, inanç ve gayretle yürüdüğümüz Cumhuriyet yolculuğumuzun 99.'ncu yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi rahmet, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor; milletimizin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.

Okulumuz hakkında ve diğer konularda bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.