Neden Kuzey Koleji

Bize Danışın

Her türlü konuda bize yazabilirsiniz. İlgili departmanımız en kısa sürede size dönüş yapacaktır.

Whatsapp Canlı Destek

Neden Kuzey Koleji

Neden Kuzey Koleji

Neden Kuzey Koleji?
- Atatürkçü düşünceyi benimsemiş olması
- Anadolu lisesi eğitimi
- Teknolojik (akıllı sınıflarda) eğitim
- Öğrenci koçluğu modeli
- TYT ve AYT'ye özel hazırlık programı
- Yabancı dil eğitimi(İngilizce-Almanca)
- Yöneticilik ve liderlik programı
- Uygulamalı dersler
- Tekrarlanan konu tarama testleri
- Bire bir dersler


KUZEY’DE ATATÜRK’CÜ DÜŞÜNCE
“Gençliği yetiştiriniz. Onlara  ilim ve irfanın müspet fikirlerini veriniz. İstikbalin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız. Hür fikirler tatbik mevkiine konduğu vakit Türk milleti yükselecektir.” diyen Mustafa Kemal Atatürk’ün bu sözünden yola çıkan Kuzey Koleji aklın ve ilmin rehberliğinde Türk kültürünü çağdaş uygarlık seviyesine çıkartmayı hedeflemektedir.
Kuzey Koleji ailesi Atatürk’ün sunduğu bu değerlere sahip çıkmakta, bu yüce değerleri Atatürkçülük adına yapılan etkinlik-proje ve çalışmaları ile yaşatmaktadır.
Atatürk’ün bilim-fen ve matematik alanlarında yaptığı çalışmalar öğrencilerimize anlatılmakta ve rehberlik etmektedir.

KUZEY’DE EĞİTİM MODELİ
Farklı disiplinlerden gelen akademisyenlerle eğitim modelimizi belirlemek için uzun süren bir ARGE çalışması yapmaktayız. Bu modelle, bütüncül bir perspektifle eğitimin zihinsel, duygusal ve fiziksel boyutları olduğunu ortaya koymaktayız. Bu model, eğitimin merkezinde var olan insan tüm yönleriyle bilimsel ve sistematik olarak anlamaya ve analiz etmeye çalışır.Öğrencilerimizin akademik gelişimlerini arttırmak için ‘sonuç odaklı’ değil, ‘süreç odaklı’ anlayışla hareket etmekteyiz. Öğrencilerimize ‘yaparak yaşayarak öğrenme’ felsefesini benimsetmeyi amaçlamaktayız. Bu doğrultuda yıl içinde sosyal ve kültürel geziler ile öğrencilerimizin sosyalleserek öğrenmelerini şiir dinletisi, bilgi yarışması, münazara gibi etkinliklerle de öğrencilerin bireysel yönlerini ortaya çıkartarak kendilerini özgürce ifade etmelerini sağlamaktayız.
TYT ve AYT hazırlık programı alanında uzman öğretmenlerimizle  9,10,11 ve 12. Sınıflarda TYT-AYT sınav tekniğine paralel, özgün sorularla ders içinde deneme sınavları uygulayarak öğrencilerin sınav tekniklerini 9. sınıftan itibaren geliştirmelerini hedeflemekteyiz.

Okulumuz hakkında ve diğer konularda bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.