Dil Eğitimi

Kuzey Kolejinde; 1. yabancı dil İngilizce, 2. yabancı dil olarak da Almanca eğitimi verilmektedir.

Yabancı Dil Bölümü olarak hedefimiz; öğrencilerimizin mezun olduktan sonra kendilerini ifade edebilecek yabancı dil yetisini kazanmalarını sağlamaya çalışmaktır. Dört sene boyunca sınıflarda duyma-anlama ve konuşmaya yönelik çeşitli interaktif çalişmalar yapılmaktadır.

Çeşitli avrupa ülkelerine okul gezileri düzenlenerek öğrencilerimizin yabancı dil becerilerini kullanmaları sağlanmaktadır Bu amaç doğrultusunda kardeş okul çalışmaları yapılmakta ve öğrencilerimizin yabancı öğrencilerle iletişim kurmaları sağlanmaktadır.

Okulumuz TOEFL sınav merkezidir TOEFL dünyada en çok saygı duyulan Avusturalya, Kanada,Birleşik Krallık ve Birleşik Devletler dahil olmak üzere 130 dan fazla ülkede bulunan 9000 den fazla kolej ve üniversite tarafından kabul edilen İngilizce Dil Sınavlarıdır

Okulumuz 2016 yılından itibaren öğrencileri bu dil sınavına hazırlayıp dört yılın sonunda TOEFL da başarı sağlamaları hedeflenmektedir.

Okul olarak yabancı dil eğitiminin ne kadar önemli olduğunun farkındayız ve öğrencilerimize bu bilinci oluşturup onları hayatlarında her zaman öne çıkaracak bir yabancı dil yetisini kazandırmak en büyük amaçlarımızdan biridir.